Wirtualny marsz Nadziei 2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

28 maja 2020r., w inny niż dotąd sposób, uczestniczyliśmy w Marszu Nadziei, który stał się już tradycją, podsumowującą współpracę z sosnowieckim hospicjum w bieżącym roku szkolnym.

Nie mogliśmy przejść ulicami Sosnowca, by pokazać mieszkańcom, jak ważne jest dla nas wspieranie osób z nieuleczalną chorobą. A ponieważ Hospicjum św. Tomasza Apostoła nadal jest instytucją, z którą czynnie współpracujemy, to bardzo chętnie wzięliśmy udział w Wirtualnym Marszu Nadziei.

Dzięki pomysłowi koordynatora hospicyjnego p. Tomasza Kwietnia, nasi wolontariusze i ich rodziny dołączyli do akcji. Wykonali i przesłali swoje zdjęcia i zdjęcia prac plastycznych z „żonkilowym„ akcentem.

Jest nam również niezmiernie miło, że uczniowie, którzy nie są wolontariuszami PÓL NADZIEI zechcieli się do nas przyłączyć i również wykonali zadanie.

Marsz Nadziei także jest podsumowaniem współpracy w roku szkolnym 2019/2020 między naszymi placówkami.
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy z wielkim sercem brali udział w różnorodnych akcjach charytatywnych na rzecz sosnowieckiego hospicjum.

Dziękujemy rodzicom wolontariuszy za czynne włączanie się do zadań i wspieranie nas przy ich realizacji.
Dziękujemy Wychowawcom i Nauczycielom za organizowanie klasowych kiermaszy i zbiórki pieniędzy w parafii.

Jesteśmy wdzięczne całej społeczności szkolnej, że nigdy nie przechodziła obojętnie obok potrzeb innych i zawsze chętnie dawała temu wyraz.

Zapraszamy wszystkich do współpracy w nowym roku szkolnym.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu POLA NADZIEI –
p. Małgorzata Ziętek i p. Agnieszka Cofór