Franuski z Nadią

Jak skutecznie uczyć się języka? Można w szkole, na kursach, oglądając seriale czy wyjeżdżając za granicę ale dziś chcemy Wam zaproponować inną formę nauki.

Nasza szkolna koleżanka Nadia Kozłowska z klasy 7a, zaprasza do magicznej podróży do Francji z serią podcastów „Francuski z Nadią”.

Znajdziecie tam wiele ciekawostek, nowe słownictwo a także ćwiczenia utrwalające wprowadzony materiał.
Dziś Nadia chce Wam opowiedzieć kilka ciekawostek na temat języka francuskiego – posłuchajcie i sprawdźcie się-)

ODCINEK 1

<<<POSŁUCHAJ PODCASTU>>>

Po posłuchaniu czas na Quizzzzz :)

ODCINEK 2

Bonjour à tout le monde !

Dziś proponuję Wam wysłuchanie krótkiej prezentacji o mnie-).  Zachęcam do zrobienia poniższych ćwiczeń i sprawdzenia się.

Możecie też przygotować na jej bazie własną prezentację.

Bon travail et à la prochaine fois!

(Życzę Wam owocnej pracy i do następnego razu)

Nadia

link do trailera:

link do podcastu:

link do zadań:

ODCINEK 3

Bonjour,
Dziś szczególny dzień dla nas- Mikołajki. Czy zastanawialiście się jak obchodzą je francuskie dzieci? Czy dostają prezenty? Kto je przynosi? Gdzie je znajdują?
Zapraszam Was do obejrzenia filmu, w którym znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

link do filmu oraz ćwiczeń: