Wolontariat szkolny: „Radosny patrol”

Szkolny Klub Wolontariusza „Radosny patrol”

Jesteśmy grupą miłośników zwierząt w różnym wieku (klasy 4-8). Łączy nas wspólna pasja. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom los zwierząt będzie lepszy. Organizujemy akcje angażując społeczność szkolną w działania na rzecz bezdomnych zwierząt.

Z naszej inicjatywy powstały akcje: Październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, Dzień Kota, Dzień Praw Zwierząt, Dzień Wolontariusza, w które włączają się aktywnie uczniowie z wszystkich klas, rodzice i nauczyciele.

Organizujemy konkursy szkolne, zbiórki karmy, nakrętek, akcesoriów dla zwierząt ze schroniska oraz Stowarzyszenia Kocia Przystań. Promujemy wiedzę o tym, jak opiekować się zwierzętami domowymi oraz jak pomagać zwierzętom bezdomnym i kotom wolno żyjącym. Współpracujemy z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Kocia Przystań oraz Stowarzyszenia Nadzieja na Dom.

Systematycznie odwiedzamy koty z przytuliska Kocia Przystań, głaskamy je, bawimy się z nimi. Wykonujemy zdjęcia i filmiki zachęcające do adopcji zwierząt, także wirtualnej. Wykonujemy szarpaki dla psów ze schroniska, budki na zimę dla kotów wolno żyjących. Wyprowadzamy psy ze schroniska na spacery pod opieką wolontariuszy. Prowadzimy stronę wolontariatu, na której dzielimy się naszymi doświadczeniami i radością bycia wolontariuszem.

Dzięki współpracy z wolontariuszami lokalnych organizacji pozarządowych działających na rzecz zwierząt, możemy pogłębiać swoją wiedzę o pomocy zwierzętom i przekazywać ją naszym rówieśnikom. Przede wszystkim rozwijamy swoje umiejętności i talenty oraz wspólnie ciekawie spędzamy wolny czas. Przyłącz się do nas, a zobaczysz, że pomaganie to świetna zabawa!

 

Szczegóły projektu u opiekunów:

p. Ewy Będkowskiej, p. Agata Kubarek, p. Sylwia Górna

``Radosny patrol``

ZOBACZ WIĘCEJ

Akcje „Radosnego Patorlu”