„Pejzaż liśćmi malowany” – konkurs szkolny

Zapraszamy uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w szkolnym konkursie, którego przedmiotem jest wykonanie przez uczestników pracy plastycznej prezentującej jesienny pejzaż. Konkurs ma na celu rozwijanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zamiłowania do obcowania z pięknem otaczającej nas przyrody. Podpisane prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do p. Anny Orkisz lub p. K. Kukli (sala nr 27) do dnia 28 października 2024.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

Regulamin konkursu plastycznego dla klas I-VI

”Pejzaż liśćmi malowany

Organizator konkursu Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Korczaka w Sosnowcu.

Koordynator konkursu: Anna Orkisz, Katarzyna Kukla.

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikami konkursu plastycznego pt. „Pejzaż liśćmi malowany” mogą być uczniowie klas I-VI,

2. Konkurs rozpoczyna się 10 października 2024 r., a kończy 28 października 2024 r.,

3. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Zasady konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VI,

2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie przygotowaną pracę,

3. Prace dostarczone na konkurs muszą być pracami własnymi, które nie były wcześniej publikowane i nagradzane,

4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej prezentującej jesienny pejzaż,

5. Forma pracy: płaska – format A3 lub A4,

6. Technika wykonania: dowolna (z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych),

7. Prace konkursowe powinny zostać podpisane ( imię i nazwisko ucznia oraz klasa, do której uczeń uczęszcza, a także imię i nazwisko nauczyciela pełniącego opiekę merytoryczną),

8. Podpisane i zabezpieczone prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej (sala nr 100).

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie zamiłowania do obcowania z pięknem otaczającej nas przyrody,

2. Kształtowanie wrażliwości i umiejętności plastycznych,

3. Rozwijanie twórczej aktywności dzieci,

4. Kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Nagrody, sposób i termin realizacji wygranych:

1. Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatora.

2. Przyznane zostaną 3 nagrody główne – za zajęcie I, II, III miejsca oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach:

• uczniowie klas I – III

• uczniowie klas IV-VI

3. Jury oceniać będzie: zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość i kreatywność ujęcia    tematu, estetykę

wykonania pracy, samodzielność.

4.  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w bibliotece szkolnej w dniu  7 listopada 2024 r. o godz. 11.00.