Projekcie edukacyjny pt. „Lekcja powstanie”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym Fundacji „Warszawa To Wolność” pt. „Lekcja powstanie”. Projekt ten związany był z upamiętnieniem 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jego celem było przybliżenie uczniom historii Powstania Warszawskiego.

W ramach projektu uczniowie wraz z opiekunem p. Magdaleną Kapuścik przygotowali na szkolnym korytarzu gazetkę upamiętniającą Powstanie Warszawskie.

Prawie 200 uczniów ze szkoły wzięło udział w multimedialnej grze historycznej przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, przy wykorzystaniu aplikacji „Lekcja Powstanie”. Uczniowie chętnie wzięli także udział w szkolnych konkursach historycznych: plastycznym i multimedialnym związanych z Powstaniem.
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów:

🇵🇱 Kategoria praca plastyczna:
1 miejsce Alicja Kowalska z klasy 8 c
2 miejsce Jędrzej Kowal z klasy 8 c
3 miejsce Amelia Krogulec z klasy 5 d

🇵🇱 Kategoria praca multimedialna:
1 miejsce Filip Krajewski z klasy 7 e
1 miejsce Oliwia Hyla z klasy 8 c
2 miejsce Antoni Charmuszko z klasy 6 b
3 miejsce Antoni Zawieja z klasy 6 d

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.