Sukces Kuby i Dawida!

🪄 Co ma wspólnego Harry Potter i królowa nauk – Matematyka? Ano to, że w obu dzieje się wiele magii i tylko nieliczni mogą zgłębić ich najskrytsze sekrety 🙂

📚A jak do tego jeszcze dodamy język angielski? Wtedy wyjdzie nam Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Angielski pt „Harry Potter’s Maths Wordproblems”. Konkurs odbył się 7 maja, i zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 23 w Sosnowcu), a brało w nim udział dwanaścioro uczniów szkół z regionu śląsko-zagłębiowskiego, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły – Dawid Kopka z klasy 6C oraz Jakub Ryński z klasy 6A.

🧹Panowie mężnie stawili czoła zadaniom matematycznym wpisanym w tematykę powieści Harry’ego Potter’a, ale żeby nie było za łatwo, musieli przy tym wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Nasza misja przebiegła pomyślnie – wróciliśmy z dyplomami! Kuba Ryński zdobył drugie miejsce, mając 100% poprawnych odpowiedzi – więc konkurencja była spora!

🪄 Serdecznie gratulujemy Kubie i Dawidowi udziału w konkursie!
Nauczyciel j. angielskiego
Marzena Tyburska