DZIEŃ ZIEMI 22 KWIETNIA

PRZYŁĄCZ SIĘ DO OBCHODÓW W NASZEJ SZKOLE

Konkurs „Plastikowy zawrót głowy”

na lapbook pt. „Plastikowy zawrót głowy”, w którym zostanie przedstawiony negatywny wpływ plastiku na naszą planetę oraz zaprezentowane sposoby na zastąpienie go innymi materiałami, bardziej przyjaznymi dla Ziemi (mogą być one autorskie, kreatywne). Termin oddania pracy do 24.04.2024r do p. A. Woźniak (sala 41). Pracę należy podpisać: tytuł, imię i nazwisko autora, klasa

Konkurs „Plastek”

na maskotkę pt. „Plastek”, którą należy wykonać z plastikowych elementów (np. woreczków, butelek pet, kubeczków itp.). Wielkość nie powinna przekraczać wymiarów 30cmx30cm x30cm Termin oddania pracy do 24.04.2024r.do p. A. Woźniak (sala 41).

Konkurs „Eko innowacje”

Przeciwdziałanie zmianom klimatu – konkurs biologiczny dla klas V-VIII. Plakat, prezentacja lub krótki film (do wyboru), które przedstawią kreatywne i efektywne sposoby przeciwdziałania zmianom klimatu. Prace należy dostarczyć do p. Magdaleny Wiśniewskiej s. 32 do dnia 30.04.2024.

Konkurs „Zrównoważone Marzenia”

Odnawialne źródła energii – konkurs biologiczny dla klas V-VIII. Plakat, prezentacja lub model swoich pomysłów na domy, szkoły lub miasta zasilane energią odnawialną, taką jak energia słoneczna, wiatrowa lub wodna. Prace należy dostarczyć do p. Magdaleny Wiśniewskiej s. 32 do dnia 30.04.2024.

Konkurs „Recyklingowe arcydzieła” dla klas IV-VIII

na stworzenie artystycznych dzieł sztuki z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak plastikowe butelki, puszki, gazety itp. Mogą to być na przykład rzeźby, mozaiki, obrazy, czy instalacje.
Prace należy oddawać do 30.04.2024r. do p. A. Andrejczuk (sala 15)

Konkurs „Z Ekologią na TY” dla klas IV i dla klas V-VIII

Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością pozyskiwania energii i jej gospodarowaniem oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko.
Konkurs w formie testu jednokrotnego wyboru odbędzie się 22.04.2024r.
o godzinie 8.00 w jadalni. Zapisy do 20.04.2024r. p. Andrejczuk (sala 15)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH