SUKCESY UCZNIÓW KL. 8 W KONKURSACH Z ZAKRESU EKONOMII I PRAWA

Uczennice kl. 8B – Agata Wieprzycka i Julia Suchy wygrały etap szkolny konkursu Europejski Quiz Finansowy (EQF) i reprezentowały Naszą szkołę podczas etapu wojewódzkiego.
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce, poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni, wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy oraz kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji.
Organizatorem polskiej edycji EQF jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, a Partnerem – Związek Banków Polskich.
Gratulujemy!
Krajowa Izba Radców Prawnych jest organizatorem IX edycji Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie. Nasi uczniowie:
Agata Wieprzycka kl. 8B
Marcel Wikarek kl. 8B
Lena Urbańska kl. 8C
Julia Uchnast kl. 8C
wygrali etap szkolny i reprezentowali SP 45 podczas etapu wojewódzkiego.
Celem konkursu jest wszechstronne działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie, wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa, a także propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.
Gratulujemy!