„Jarmark Bożenarodzeniowy 2023″/Weihnachtsmarkt 2023

🇩🇪 W niemieckich miastach wszystko się mieni tysiącem barw i pachnie Bożym Narodzeniem. Typowy Weihnachtsmarkt odbywa się na ulicach lub placach starszych części miast.
Znajdują się na nim stragany oferujące ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze itp.
🇩🇪 Jarmarkom towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, jak np. jasełka, koncerty charytatywne, prezentacje szopek bożonarodzeniowych itp., czasem także lunaparki i inne atrakcje rozrywkowe.
🇩🇪 Uczniowie uczący się języka niemieckiego w naszej szkole przybliżyli całej społeczności szkolnej ten zwyczaj. 20 grudnia przygotowali stoisko z pierniczkami zdobionymi na wzór tych z jarmarków bożonarodzeniowych odbywających się w Niemczech.
🇩🇪 Świąteczne wypieki rozeszły się błyskawicznie, a naszym uczniom udało się zebrać kwotę: 6️⃣4️⃣0️⃣,1️⃣2️⃣zł. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rozwijanie talentów językowych naszych uczniów.

Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie
nauczyciele języka niemieckiego 🖤❤️💛