ADWENT – KREATYWNE OCZEKIWANIE NA BOŻE NARODZENIE

Uczniowie klas III na zajęciach z religii wykonywali okolicznościową – bożonarodzeniową pocztówkę, którą samodzielnie odwzorowali, przyozdobili i opatrzyli życzeniami oraz własnym podpisem. Tak przygotowane przez nas pocztówki wysłaliśmy do (czterech wybranych) wspólnot sióstr zakonnych. Każdy uczeń wysłał świąteczne życzenia do konkretnej siostry zakonnej. Następnie w czasie Adwentu na niektórych lekcjach religii, na Mszy św. niedzielnej dedykowanej dzieciom oraz w naszych osobistych modlitwach prosimy o potrzebne łaski dla sióstr, do których wysłaliśmy pocztówki.

Adwent jest czasem kreatywnego oczekiwania na Narodziny Pana Jezusa, dlatego chcieliśmy bezinteresownie zrobić coś dobrego, okazać życzliwość i zainteresowanie drugiemu człowiekowi, podarować modlitwę. Ufamy, że dobro, którym dzielimy się z innymi, zmienia nasze życie na lepsze!