„Dzień Seniora z klasą 2b!”

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który obchodzimy 20 listopada, uczniowie kl. II b zaprosili Babcie i Dziadków do szkoły. Seniorzy uczestniczyli w zabawach z dziećmi, zwiedzili szkołę i mieli okazję lepiej się poznać. Była też okazja do świętowania, jedna z Seniorek skończyła 100 lat!

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak ogromną rolę w społeczeństwie pełnią seniorzy, zwiększenie integracji międzypokoleniowej oraz wsparcie działań przeciwdziałających wykluczeniu osób starszych.
Wizyta Seniorów była okazją do inauguracją projektu “Budowanie więzi międzypokoleniowych”, w ramach którego Babcie i Dziadkowie będą dzielili się z dziećmi swoimi pasjami na zajęciach. Spotkania będą okazją do przekazania zapomnianych przez najmłodsze pokolenie tradycji.

Anna Paśko
wychowawca kl. II b