Wycieczka edukacyjna do Katowic

27 października 2023r. klasy 8 i nieliczni uczniowie klas 7 wraz z wychowawcami rozpoczęli swoją podróż w czasie w dzielnicy Katowic Nikiszowcu, gdzie wraz z sympatycznymi przewodniczkami odbyli spacer po tej wyjątkowej infrastrukturze. Osiedle robotnicze Nikiszowiec stanowi unikatowy i w pełni zachowany przykład zabudowy patronackiej, które powstało do 1919 roku. Mogliśmy oczyma wyobraźni zobaczyć życie rodziny górniczej, ich szkołę, ochronkę dla dzieci, pralnię, łaźnię, chlewiki, piece do wypieku chleba. Był to niezwykły czas pełen historii i ciekawych wydarzeń.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy Body Worlds autorstwa dr. Gunthera von Hagensa, która obecnie mieści się w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Ekspozycja opowiada o zmianach zachodzących w ludzkim ciele przez cały okres jego życia. Mogliśmy obejrzeć ponad 160 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał, pochodzących od dawców oraz w tle wartościowe instalacje multimedialne. W tajniki ludzkiego organizmu wprowadzali nas przewodnicy, którzy z pasją i ogromną wiedzą opowiadali o budowie ludzkiego ciała, jego funkcjonowaniu, układach i narządach oraz chorobach. Ta wystawa uświadomiła nas jak kruche jest ludzkie ciało i należy dbać o własne zdrowie przez całe życie.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>