(Nie)zwykła matematyka

Jesteśmy na półmetku realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka. Wykonaliśmy już 6 z 12 zadań w ramach 10 modułów.

🔵Zadanie 1 – Moduł X.3. Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie klasy 5D tworzyli własne mandale, a następnie zamienili je wtrójwymiarowe kule.

🔵Zadanie 2 – Moduł I. 8. Logika kartki papieru – metoda orgiami.

Podczas wyjazdu na Zieloną Szkołę uczniowie klasy 5D, 6B i 7D rozwijali wyobraźnię geometryczną, sprawność manualną i koncentrację składając orgiami.

🔵Zadanie 3 – Moduł II.2 Rachmistrz.

W ramach wieczornej rozrywki uczestnicy wyjazdu do Rajczy rozegrali partię popularnej gry Bingo. Wylosowane liczby należało odgadnąć rozwiązując działanie matematyczne lub wykorzystując własności liczb.

🔵Zadanie 4 – Moduł VI.1. Matematyka pod stopami.

Uczennice z klasy 6B dowiedziały się co to takiego parkietaż, a

następnie same stworzyły swoje pierwsze dzieła. Była to doskonała okazja do przypomnienia własności wielokątów foremnych.

🔵Zadanie 5 – Moduł V. 9. Stacje zadaniowe.

Uczniowie klasy 7A powtórzyli wiadomości dotyczące obliczeń

procentowych. W grupach rozwiązywali zadania i zaliczali kolejne stacje zadaniowe.

🔵Zadanie 6 – Moduł VI.5. Pikselowe obrazki.

Chłopcy z klas 4A i 4B tworzyli grafiki pikselowe na papierze w kratkę, które nawiązywały do wszystkim znanej gry Minecraft.

Zapraszamy na krótką relację z wykonanych zadań.

Koordynator projektu – Agnieszka Sadowska