Wizyta francuskiej delegacji z Les Mureaux w naszej szkole

18 maja naszą szkołę odwiedzili licealiści z partnerskiego miasta Les Mureaux.
Uczniom towarzyszyli pan Jean-Pierre Bonin, przewodniczący Komitetu ds. Miast Partnerskich oraz pani Mialy Ramanamandibmy, radna miasta.

Wraz z gośćmi powitaliśmy także Dyrektor II LO im. E. Plater, panią Justynę Tulicką i uczniów liceum.
Francuscy koledzy przygotowali dla nas lekcję, a my w rewanżu zaprosiliśmy ich na zajęcia językowe do sali kształcącej przyszłych tłumaczy symultanicznych, czyli do kabin tłumaczeniowych. Zajęcia przygotowała i poprowadziła pani Agnieszka Kempa.

Nasza szkoła zrobiła ogromne wrażenie gościach, zarówno pod kątem infrastruktury jak i znajomości języka francuskiego przez uczniów.

Mamy nadzieję na owocną współpracę z miastem Les Mureaux, pierwsze jej plany dotyczą stworzenia francuskiej biblioteczki szkolnej.