Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Drodzy Uczniowie!

Mamy zaszczyt zaprosić Was do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym „Sztuka pisana”
(III edycja).

Nasz konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII.

Jego istotą i przesłaniem jest wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania. Chcemy, by nasz konkurs stał się dla Was przygodą z kaligrafią, doskonałą zabawą z piórem w ręce. Wierzymy, że wśród uczestników konkursu
Was nie zabraknie. Macie szansę przekonać się o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym.

Cele konkursu:
• rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzieży;
• rozwijanie umiejętności pięknego pisania;
• doskonalenie umiejętności kształtnego, estetycznego pisma;
• uwrażliwianie na piękno pisma odręcznego;
• rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów;
• ćwiczenie cierpliwości u uczniów;
• rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Zadaniem uczniów jest napisanie tekstu piórem, długopisem lub brush penem. Tekst do przepisania o tematyce przyrodniczej zostanie zaprezentowany przez organizatorów w trakcie konkursu. Na kaligraficzne zawody należy przygotować kartkę – najlepiej ozdobną, o dowolnej kolorystyce i grubości. Może posiadać liniaturę. Po skończonym konkursie, który będzie trwał około 45 minut, należy przepisany tekst pozostawić do oceny jury konkursu.
Obowiązuje zakaz używania korektora.
Wykonaną pracę trzeba podpisać imieniem i nazwiskiem.

Konkurs odbędzie się 17 kwietnia 2023 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej (9.35 – 10.30) w jadalni szkolnej.

Zapisy należy zgłaszać do p. Małgorzaty Marosz – Kochan

Organizacja: