SZKOLNY DZIEŃ DOBRA

Wolontariusze SKC wraz z opiekunem oraz klasa 6 a z wychowawcą zapraszają do włączenia się w ogólnopolską akcję DZIEŃ DOBRA.

Dzień Dobra to radosne święto pomagania – wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas!

To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że #DobraJestWięcej!
Co wydarzy się w Dzień Dobra?

W całej Polsce wolontariusze Caritas zorganizują pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w obchodach Diecezjalnego Dnia Dobra, który odbędzie się 16 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w święto patronalne Caritas. Wydarzenie będzie miało miejsce w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej, ul. Kosmonautów 9.

19 kwietnia w naszej szkole wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem przygotują Szkolny Dzień Dobra.

A oto szczegóły dotyczące obchodów:
• Kiermasz ciast zorganizowany przez uczniów klasy 6 A pod hasłem „Kupujesz dobro promujesz”;
• „Podaruj miłe słowo” skrzyneczka, do której uczniowie będą mogli wrzucać karteczki z „ dobrym słowem” skierowanym do osób, którym chcą powiedzieć coś miłego;
• „Dzień dobrych uczynków” wg pomysłowości i inicjatywy uczniów w klasach;
• Uczniów klas 4 – 8 zapraszamy do napisania wiersza na temat „Dzień Dobra”;
• Uczniów klas 1 – 3 do wykonania pracy plastycznej „Dobro ma moc”;
• Wychowawców wraz z uczniami zapraszamy do przygotowania „Klasowego Kwiatu Dobroci”. Z poszczególnych kwiatów utworzymy „ Szkolny Bukiet Dobra;
• Na korytarzach zostaną porozwieszane karteczki „Weź ze sobą dobre słowo”, które uczniowie będą mogli zabierać lub przekazywać sobie dalej tj. innej osobie.

Razem z Wami IDEE MIŁOSIERDZIA zamienimy na SPOTKANIE z drugim człowiekiem.
Zapraszamy wszystkich do włączenia się do radosnego świętowania 🙂
Opiekun SKC Beata Szafraniec.