Zawiadomienie

W sobotę o godz. 10.00 na Cmentarzu Komunalnym w Będzinie pożegnamy naszą Koleżankę i wieloletniego Pracownika Szkoły Podstawowej nr 45 Iwonę Cieślikowską.

We wrześniu, kiedy odchodziła na emeryturę, nikt z nas nie umiał sobie wyobrazić pracy sekretariatu bez Niej. To miejsce dzięki Iwonie było sercem naszej szkoły.

Uśmiech, życzliwość i uważność w rozmowie ratowały w każdej trudnej szkolnej sytuacji. Iwona zawsze wysłuchała, doradziła i cierpliwie znosiła nieustanne perypetie nauczycieli i uczniów.

Wtedy śmialiśmy się, że żyjemy w XXI wieku, są telefony i videochaty, zawsze wpadniemy na kawę, będziemy w stałym kontakcie.

Tymczasem wiadomość o odejściu Iwony wywołała nasze niedowierzanie, niezgodę na taką kolej rzeczy – trudno pogodzić się z odejściem przyjaciela, zostanie w naszych wspomnieniach oraz pamięci.

„Zmarli przyjaciele nie spoczywają w ziemi, ale żyją w naszych sercach, […] abyśmy nigdy nie byli sami.”