Szkoła Pozytywnego Myślenia – zadanie certyfikujące: wrzesień

✅W tym roku szkolnym podejmujemy kolejne wyzwania Szkoły Pozytywnego Myślenia!

Dlaczego❓

Bo chcemy dbać o nasz dobrostan, uczyć się regulowania emocji i dbałości o nasze zdrowie psychiczne.

A jak to robimy❓

We wrześniu rozmawialiśmy o emocjach o tym co robimy kiedy czujemy złość, radość, smutek…O tym jak bardzo wpływają one na nas samych, nasze życie i nasze otoczenie.

🟡Zastanawialiśmy się również jak możemy reagować w różnych sytuacjach, które nas dotykają- tworzyliśmy wspólna mapę rozwiązań, analizowaliśmy czego dane doświadczenie nas uczy i jak możemy tę wiedzę wykorzystać na przyszłość.

🔵Stworzyliśmy także „naszą szkolną markę”- rysowaliśmy swojego bohatera, nadawaliśmy mu cechy i umieszczaliśmy w kontekście szkoły i klasy. Rozmawialiśmy jaki wpływ mógłby mieć na szkolną rzeczywistość- bo przecież szkoła to my! To my ją współtworzymy i mamy realny wpływ na to co się w niej dzieje.

🟡Tworzyliśmy także portrety naszych kolegów i koleżanek bo ciekawie zobaczyć się oczyma innej osoby oraz dowiedzieć się, za co ona nas ceni, jakie pozytywne cechy w nas dostrzega.

🎥Zapraszamy Was do obejrzenia filmu:

– ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń i przemyśleń-)

We wrześniowym wyzwaniu udział wzięli:

🟡 klasa 1e z wychowawcą p. Natalią Starzyńską,

🟢 klasa 4b z wychowawcą p. Agnieszką Paciej