Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z MBP

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym świętem, Miejska Biblioteka Publiczna- Filia 2 Rudna – IV wraz z naszą szkołą, zorganizowały konkurs pt. „Mistrz Pięknego Czytania”.

W imprezie wzięło udział blisko 50 uczniów z klas 3-8. W budynku biblioteki na ulicy Gospodarczej, wszyscy uczniowie czytali przygotowane przez siebie teksty. Przedstawiciele klas starszych wybrali w większości utwory A. Mickiewicza, J. Słowackiego, A. Fredro – w ramach Roku Romantyzmu Polskiego, a młodsi członkowie naszej szkolnej społeczności- fragmenty lektur, wierszy dla dzieci.

Komisja konkursowa w składzie: p. Kierownik biblioteki Renata Maciejewska, p. bibliotekarka Iwona Walasek-Goleniak i p. Agata Gierlotka miały trudny wybór…

Ostatecznie zwyciężyli:
Klasy III – V