Bezpieczeństwo i odpowiedzialność w sieci – prelekcja

28 września asp. Tomasz Mogielski – policjant Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu spotkał się z uczniami klas 8️⃣a, 8️⃣b, 8️⃣c, i 8️⃣d.

⛔️Głównym tematem spotkania z młodzieżą było przede wszystkim bezpieczeństwo nie tylko w życiu realnym ale również w internecie.

🔴Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak chronić swoje dane osobowe, jakich zachowań wystrzegać się w internecie oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą np. udostępnianie swoich danych personalnych.

⛔️Omawiane były również zagadnienia związane z tym, kiedy odpowiadamy za swoje czyny, jakie są przejawy demoralizacji i podane były jej przykłady.

Dziękujemy Dyrektor Mops Sosnowiec p. Monice Holewie za włączenie naszej szkoły do działań proflatycznych MOPS.