„Rusz z głową” – zadania listopadowe

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice. Przedstawiamy Wam listopadową gazetkę konkursową. Zawiera ona 7 pytań. Poprawne odpowiedzi prosimy podać Pani od religii.

Dla przypomnienia: Na czym polega zadanie?
1. Czytamy dokładnie pytania
2. Odpowiedzi zapisujemy na kartce i przynosimy nauczycielowi do ostatniego dnia danego miesiąca.
3. Liczy się kolejność przynoszonych odpowiedzi, oraz ich poprawność.
4. Gazetki będą się zmieniać raz na miesiąc. Na koniec roku będzie podsumowanie. Uczniowie:
a. z największą liczbą poprawnych odpowiedzi,
b. którzy dostarczyli je najszybciej otrzymają nagrody od Decathlon.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! 😊 POWODZENIA!

ZADANIA LISTOPADOWE

1. Był malarzem, był powstańcem i ojcem ubogich, doszedł wprost do Pana Boga, choć bez jednej nogi.

2. Powiedz jaki bogacz ma takie zwyczaje, że wszystkim maluchom upominki daje.

3. Kiedy żywot wiódł grzeszny, wołano nań Szaweł. Domyślasz się zapewne, że to święty……….

4. Ten święty kochał zwierzęta – tak na co dzień, nie tylko od święta.

5. Kiedy był rybakiem, łowił rybek w bród. Dzisiaj z wielkim kluczem strzeże nieba wrót.

6. Długie lata mieszkała w krakowskim klasztorze, uczy nas, jak czcić trzeba miłosierdzie Boże.

7. Odwaga strażaków jest wprost niezmierzona. Mogą bowiem liczyć na swego patrona.

Przepisz i uzupełnij tabelkę wpisując numer opisu odpowiedniego świętego.

Odpowiedź oddaj pani od religii do 30 listopada 2021 r.