Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej

Zapraszamy do wzięcia udziału w XX edycji konkursu pod patronatem Biskupa sosnowieckiego Ks. dr Grzegorza Kaszaka oraz Dziekana Dekanatu będzińskiego ks. Andrzeja Stępnia

Inspiracją mogą stać się słynne krakowskie, ludowe i kukiełkowe szopki.

Warunki uczestnictwa:
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej klas: 0-I, II – III i klas IV – VIII.

Zasady uczestnictwa:
1. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne oraz grupy uczniów (zespoły maksymalnie 2-osobowe).
2. Forma i technika dowolna. Można do prac wykorzystać materiały takie jak: drewno, tekturę, odlewy gipsowe, wszelkie masy ceramiczne.
3. Podstawa szopki nie powinna przekraczać 50 cm x 60 cm. Większe szopki nie będą oceniane.
4. Promowane będą prace wykonane samodzielnie przez uczniów, zarówno postaci jak
i konstrukcja szopki (bez gotowych, zakupionych w sklepach elementów).
Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć w dniach do 17listopada 2021 r

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie, Parafia św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie

Więcej informacji na temat konkursu udziela p. Beata Szafraniec
Zapraszamy do udziału