„Rusz głową” – ZADANIA WRZESIEŃ

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice. Przedstawiamy Wam wrześniową gazetkę konkursową. Zawiera ona 7 pytań. Poprawne odpowiedzi prosimy podać Pani od religii.

Dla przypomnienia: Na czym polega zadanie?

1. Czytamy dokładnie pytania.
2. Odpowiedzi zapisujemy na kartce i przynosimy nauczycielowi do ostatniego dnia danego miesiąca.
3. Liczy się kolejność przynoszonych odpowiedzi, oraz ich poprawność.
4. Gazetki będą się zmieniać raz na miesiąc. Na koniec roku będzie podsumowanie.

Uczniowie z największą liczbą poprawnych odpowiedzi, którzy dostarczyli je najszybciej otrzymają nagrody od Decathlon.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! 😊 POWODZENIA!

Zadania wrześniowe:
1. Rozwiąż rebus.
2. Rozwiązaniem zadania jest przetłumaczenie łacińskiego zdania: „Non scholae sed vitae discimus ”
3. Na zdjęciu znajduje się święta siostra Faustyna. Podaj jej dokładna datę i miejsce urodzenia.
4. Podaj tytuł przypowieści przedstawionej na obrazku
5. Dokończ fragment piosenki religijnej: „Oto jest dzień, oto jest dzień… ”
6. Co przedstawia zdjęcie?
7. Weź Pismo Święte i sprawdź, który to psalm: „Pan światłem i zbawieniem moim”.