Praca miesiąca

1030 731 Los Majkelos

„Malarz to nie ten kto jest natchniony, a ten, który jest w stanie natchnąć innych”, te słowa wypowiedział hiszpański malarz Salvador Dali (1904 – 1989). Artysta wybitny i kreatywny. Jeden z najbardziej znanych surrealistów. Jego obraz „Trwałość pamięci” znany jako „Miękkie zegary” stał się symbolem surrealizmu. Niezwykle starannie dbał o swój wizerunek, traktując go jak markę.

Emilia Dąbrowska z klasy 7e utrwalony na fotografii wizerunek artysty potraktowała jako temat swojej pracy. Udało się wspaniale! Uchwycone podobieństwo, rysy twarzy, mimika. Emilia sprawnie posługując się ołówkiem zastosowała modelunek światłocieniowy, który jest istotą tego rodzaju prac. W pełni zasłużony tytuł pracy miesiąca.

Gratulacje!

Marta Lachor-Winiarska
Artysta plastyk

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos