Spektakl „niezgoda.jpg”

Niedawno gościli w naszej szkole aktorzy z sosnowieckiego Teatru Zagłębia, którzy w ramach miejskiego projektu „Ludzie ludziom…- budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie” przedstawili uczniom z klasy 7a i 7b spektakl pt. „niezgoda.jpg”. Warto przypomnieć, że celem powyższego projektu jest przede wszystkim:

– propagowanie działań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy

– w tym mowie nienawiści,

–  podnoszenie świadomości młodzieży i osób dorosłych na temat negatywnych konsekwencji wynikających z występowania przemocy oraz braku tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka;

Spektakl „niezgoda.jpg” opowiada z chłopaku i dziewczynie – uczniach; ludziach, których możemy spotkać obok nas; młodych, trochę zbuntowanych, którzy chcą mieć swoje prawa; chcą być widziani, szanowani i doceniani; szukają przyjaźni, miłości i zaufania…

Aktorzy wspaniale włączyli się w środowisko klasowe, by zaskoczyć uczniów nowoczesnymi wypowiedziami i prowokującym zachowaniem. Przedstawienie trwało godzinę lekcyjną, a kolejne 45 minut klasy siódme spędziły w towarzystwie teatralnej pedagożki – p. Agaty Kędzi. Uczniowie pod okiem fachowca omawiali zagadnienia przedstawione w projektowym spektaklu; wykonywali szkice najciekawszych scen; czytali fragmenty scenariusza oraz bawili się warsztatowo – poznając siebie na tle głupy klasowej.

Dziękujemy za spotkanie w skromnych progach Naszej szkoły 😊 Oby takich lekcji było jak najwięcej.

Agata Gierlotka

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>