„POTRAFIĘ PIĘKNIE PISAĆ!” – udział uczennic 6a w konkursie

Udział uczennic z klasy VIa w IV EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIĘKNEGO PISANIA DLA UCZNIÓW KLAS VI „POTRAFIĘ PIĘKNIE PISAĆ!”

7 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Tuwima w Sosnowcu odbył się konkurs pięknego pisania dla uczniów klas VI.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VIa – Aleksandra Tarara i Nadia Łosiewicz.

Celem konkursu było:

• doskonalenie umiejętności pięknego pisania,

• zwrócenie uwagi na dbałość o charakter pisma;

• dbałość o umiejętne, harmonijne rozmieszczenie tekstu;

• uwrażliwianie na estetykę zapisu;

• wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma;

• propagowanie zwyczaju pisania piórem.

Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do napisania pracy wyłącznie piórem.

Konkurs polegał na starannym przepisaniu tego samego tekstu – biografii Adama Mickiewicza.

Po 45 minutach wytężonej pracy kaligrafowania uczniowie wraz z nauczycielami w oczekiwaniu na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, dyplomów oraz podziękowań, mieli możliwość obejrzenia ciekawego filmu na temat wytwarzania, naprawy i kolekcjonowania piór wiecznych.