Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe z 7c i 8g

1030 731 Los Majkelos

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe to cykl spotkań adresowanych do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
✅Co roku we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swój kampus w Katowicach dla uczniów. To wydarzenie, już na stałe wpisało się w nasz szkolny kalendarz. Na mapie kampusu pojawia się kilka przystanków naukowych, co roku oferujących inne interaktywne wykłady z wybranej dziedziny. Uczniowie mogą uczestniczyć w kilku wykładach, prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz pracowników innych placówek naukowo-badawczych.
✅W tym roku klasy dwujęzyczne 7c i 8g pod opieką p. Anny Czerneckiej, p. Magdaleny Kapuścik oraz p. Magdaleny Wiśniewskiej wybrały się dwa przystanki:

1) Osobliwości świata fizyki – spotkania z prawami fizyki i eksperymentami „Woda – żywioł niezwykły” i „Światło – jak widzimy świat?” oraz
2) Prehistorię – wgląd w genealogię ludzkości i naszej planety.

„W poszukiwaniu obcych form życia” i „Tajemnice ludzkiej dłoni”
✅Każde z tych spotkań to ogrom wiedzy, ale przede wszystkim pasji do nauki. Mamy nadzieję, że zafascynują naszych uczniów i staną się to się początkiem nowej pasji, a może nawet przyszłej kariery naukowej.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos