„Między nami kobietkami”

👱‍♀️28 września dziewczynki z klas 6 wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami”.
👩‍🦱Spotkanie przeprowadziła przedstawicielka firmy Procter and Gamble. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach.

👩‍🦰Program „Między nami kobietkami” stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki, ginekologów i psychologów. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEiN do użytku szkolnego.

👱‍♀️Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania.

👩‍🦱Realizacja programu w naszej szkole pomoże dziewczętom w:
• przyswojeniu informacji oraz właściwej terminologii o zmianach fizycznych i psychicznych zachodzących w okresie dojrzewania:
• głębszym zapoznaniu się z przebiegiem cyklu menstruacyjnego
• niwelacji mitów i obaw związanych z miesiączką
• wyrobieniu właściwych nawyków higienicznych.

👱‍♀️Uczestniczki otrzymały specjalne zestawy edukacyjne: książeczki informujące o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania oraz pakiety próbek produktów sanitarnych.

Dodatkowe pakiety sanitarne otrzymane z programu zasilą naszą różową skrzyneczkę:  <<<KLIK W LINK>>>