„Akademia Czerniaka”

1030 731 Los Majkelos

Czerniak to nowotwór złośliwy skóry wykrywany rocznie u około 2500 – 3000 ludzi w Polsce. Pod względem liczby odnotowanych zachorowań, jest to najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn i drugi w kolejności u kobiet.

Nasza szkoła uczestniczy w „Akademii Czerniaka”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat tego nowotworu wśród najmłodszych. Popularyzujemy wiedzę, przyczyniamy się do upowszechniania skutecznych metod profilaktyki.

Część naszych uczniów już wie, na jakie cechy znamion zwracać szczególną uwagę obserwując swoją skórę, gdzie szukać pomocy oraz w jaki sposób chronić skórę przed działaniem UV. Pozostała część dowie się tego podczas zajęć, które odbędą się w maju i czerwcu w ramach lekcji biologii oraz kółka biologicznego.

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos