MARZEC Z MATEMATYKĄ

ŚWIĘTO LICZBY π

14 marca przypada święto liczby π. W związku z tym w naszej szkole w marcu odbędzie się szereg konkursów matematycznych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami, upominkami i celującymi ocenami z matematyki.

„Matematyka, origami i świat wokół nas”- dla kl. IV- VIII
termin-10.03- 25.03.2022 r.

Uczeń – uczestnik konkursu, indywidualnie wykonuje pracę plastyczną techniką origami, zgodnie z tematyką. Podpisaną pracę oddaje do p. W. Maj W konkursie nie mogą brać udziału prace prezentowane w innych konkursach.
„Zagadki matematyczne’”- dla kl. IV- VIII- prezentacja multimedialna- termin- 10.03- 25.03.2022 r.

Prezentacja powinna zawierać do 10 slajdów. Na pierwszym slajdzie należy umieścić imię i nazwisko autora, na ostatnim źródła, z których korzystano przygotowując pracę. Na kolejnych slajdach powinny znaleźć się zagadki matematyczne lub logiczne z odpowiedziami do wyboru. Po kliknięciu, prawidłowa odpowiedź powinna być wyróżniona.

Prace należy przesłać do p. E. Malik na adres: e.malik@sp45.edu.pl.

Konkurs fotograficzno- matematyczny- zmaterializuj liczbę π – dla kl. VI-VIII

termin- 14.03- 28.03.2022 r.

Konkurs polega na wykonaniu fotografii symbolu liczby π, który stworzą uczniowie z odpowiednio ułożonych osób, materiałów przyrodniczych, na interesującym tle, w ciekawych strojach. Prace należy oddać do p. A. Czerneckiej.

termin- 14.03- 28. 03.2022 r.

Uczniów lubiących wypieki, szczególnie uczestniczących w szkolnym Masterchefie zapraszamy do wykonania wypieków ciast, ciasteczek z liczbą π.

Zdjęcia wypieków z wizytówką autora należy oddać do p. M. Szymczyk lub p. M. Ziętek.

Konkurs na najciekawszą i najlepiej wykonaną bryłę

Zasady konkursu:
Autorem pracy może być tylko jedna osoba.
Każdy uczestnik wykona zaprojektowaną przez siebie bryłę.
Technika i wielkość pracy jest dowolna.
Podpisany model wraz z narysowaną siatką należy dostarczyć do p. E. Dury w terminie do 25 marca.
Prace uczestników konkursu oceniać będzie jury według ustalonych kryteriów:
Nowatorstwo pomysłu, stopień skomplikowania bryły i walory estetyczne.
Prace dostarczone na konkurs pozostają u organizatorów.

„Kangur matematyczny”17.03.2022 r.godz. 9.00

Koordynatorzy: p. W. Maj, p. E. Dura