Bezpieczne ferie wolne od dopalaczy! – akcja profilaktyczna

W związku z nadchodzącymi feriami i czasem wypoczynku dla dzieci i młodzieży prosimy o zachowanie szczególnej czujności oraz zwrócenie uwagi na sposób spędzania przez nich czasu wolnego.
Pragniemy uczulić Państwa na problemy związane z sięganiem przez młodzież po substancje odurzające zwane dopalaczami. W tym celu w ramach współpracy z SANEPID-em prowadzimy zajęcia profilaktyczne w klasach siódmych “Smak życia czyli debata o dopalaczach”.

Przekazujemy Państwu ulotki dotyczące dopalaczy oraz numery ważnych telefonów pod którymi można znaleźć pomoc:

<<< ULOTKA_DLA_RODZICÓW_i_NAUCZYCIELI – kliknij, żeby zobaczyć >>>

<<< ULOTKA_DLA_MLODZIEŻY_ kliknij, żeby zobaczyć >>>

Przypominamy, że w naszym mieście działa Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, w którym można znaleźć pomoc w przypadku pojawienia się problemów u dzieci związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, a także uzależnieniami od internetu, telefonu, gier komputerowych.

Ruszyła także grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 11-18 lat:

<<< Zaproszenie na grupę dla dzieci i młodzieży – kliknij, żeby zobaczyć >>>

WAŻNE TELEFONY:
800 060 800 – Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
801 199 90 – Telefon Zaufania Narkomania
801 889 880 – Telefon Zaufania Uzależnienia behawioralne
800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży
032/413 05 51 – Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego ul. Szpitalna 1

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji

pedagodzy szkolni