„Lekcje z Temidą” program edukacyjny pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości

1000 1013 Los Majkelos

W dniu 9 i 16 grudnia 2021 r. w naszej szkole zagościła pani prawnik Natalia Janicka, która przeprowadziła profesjonalne zajęcia z naszą młodzieżą w ramach nieodpłatnego programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.
W lekcjach udział wzięli uczniowie klasy VIII e sportowej oraz klasy VIII f dwujęzycznej wraz z opiekunem panią Anną Czernecką.
Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw pro obywatelskich. Ważnym aspektem spotkania było również budowanie w młodych obywatelach zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości oraz uświadamianie uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników, za czym idzie zwiększanie bezpieczeństwa w szkołach.

Pani Natalia Janicka zdobyła uwagę uczniów swoją kompetencją i ciekawym sposobem przekazania informacji, posługując się przy tym filmem, ćwiczeniami, a na koniec quizem.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się:
✅Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
✅Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?
✅Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
✅Jakie prawa ma konsument?
✅Czym jest stalking?
✅Jak reagować na prześladowanie w szkole?
✅Gdzie szukać przepisów prawa?
✅Co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?

A może … w przyszłości wśród naszych uczniów znajdą się prawnicy?

„Lekcje z Temidą” organizuje Fundacja Altum. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos