A może zostanę sędzią? – lekcja online w Ministerstwie Sprawiedliwości

1000 459 Los Majkelos

22 października 2021r. uczniowie klasy 8f dwujęzycznej wraz ze swoim wychowawcą p. Anną Czernecką w ramach realizacji projektu „Mediacje rówieśnicze” uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Sytuacja związana z epidemią COVID 19 wymusiła prowadzenie zajęć w bezpiecznej formie online. Zajęcia przeprowadzone za pomocą aplikacji Teams miały formę aktywnego warsztatu z wykorzystaniem atrakcyjnych prezentacji.

Celem zajęć pt. „A może zostanę sędzią?” było budowanie oraz poszerzanie wiedzy dotyczącej zawodu sędziego poprzez edukację dostosowaną do wieku jej odbiorców, w tym przypadku młodzieży i dzieci.

Prowadząca spotkanie p. ANETA MICHALSKA-LINEK, będąca pracownikiem Biura Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości, przekazała informacje w formie nieujętych w podręcznikach szkolnych faktów i ciekawostek.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję bliżej poznać wybrany przez siebie temat: „A może zostanę sędzią?”. Wiadomości dotyczące drogi do tego zawodu, jego plusów i minusów, zostały przekazane w ciekawy i przystępny dla uczniów sposób.

Po lekcji online pani prowadząca zajęcia była do dyspozycji uczniów i chętnie odpowiadała na licznie zadawane pytania.

 

 

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos