Pozdrowienia od chłopaków z Urbex History

400 225 Los Majkelos

Trzech przyjaciół (Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka i Jakub Stankowski) z pasją do historii i podróżowania stworzyło na YouTubie kanał – Urbex History, który zyskał już blisko milion fanów.

Odwiedzają obiekty zbudowane przez człowieka, ale obecnie opuszczone i trudno dostępne. Wchodzą tam, gdzie inni boją się postawić stopę.

Wszystko zaczęło się od pomysłu wyprawy do Czarnobyla. Wtedy – zafascynowani jego historią – rozpoczęli przygodę z urban exploration. Od tamtej pory wędrują m.in.: po nieczynnych schronach, fabrykach, miastach widmo i kopalniach, które kiedyś tętniły życiem, teraz straszą, a nawet grożą zawaleniem.

Eksploratorzy szperają w historii tych obiektów, szukają śladów ich dawnej świetności. W książce „Urbex History” można znaleźć ogromną dawkę wiedzy, adrenaliny, przygód… i humoru. A także praktyczne wskazówki, jak zacząć odkrywać to, co zapomniane. Autorzy przekonują, że nie jest potrzebny do tego drogi sprzęt – na swoją pierwszą wyprawę wyruszyli z latarką z… gazetki „Kaczor Donald”!

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos