Wystawa prac w Urzędzie Miasta

W grudniu w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca Miejski konkurs plastyczny „Sosnowiecka Cerkiew Prawosławna”. Organizatorem konkursu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1, Szkoła Podstawowa nr 45, oraz Parafia Prawosławna w Sosnowcu. Konkurs był jednym z wielu wydarzeń miejskich z okazji 130 rocznicy wybudowania Cerkwi w Sosnowcu. W tym konkursie plastycznym jak i w wielu innych nasi uczniowie odnieśli sukces.

I miejsce zdobyła Małgorzata Wnuk z klasy 8a. Małgosia od kilku lat uczęszcza na warsztaty plastyczne w OPP nr 1.

III miejsce zajął Mikołaj Aniśko z klasy 6b.

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Gliszczyński, Julia Całek, Maja Walcharz, Michał Wolski, Aleksandra Fraś, Mikołaj Jawór, Gabriela Pijewska i Zofia Sitko.

Dodatkową atrakcją oprócz rozdania nagród była możliwość wysłuchania mini wykładuPani Marty Lachor-Winiarskiej na temat ikonopisarstwa.
Na koniec wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Obecnie wszystkie nagrodzone prace prezentowane są na wystawie w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu.