Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Alfik”

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego
„Alfik Humanistyczny” – edycja XXIII

11 grudnia 2019 r.  w naszej szkole  18 uczniów z klas: IV, VI, VII i VIII wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym organizowanym przez Łowców Talentów JERSZ.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny” jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadania konkursowe motywują uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwalają również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

W edycji XXIII pięciu uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w konkursie. Oto oni:

– JULIA JURYNIEC kl. VIIe otrzymała wyróżnienie za bardzo dobry wynik w konkursie (3 miejsce w województwie oraz 28 miejsce w Polsce)
– NADIA ADAMASZEK kl. IVa otrzymała wyróżnienie za bardzo dobry wynik wśród klas czwartych
– WIKTOR ZASUCHA kl. VIb otrzymał wyróżnienie za bardzo dobry wynik wśród klas szóstych
– KLAUDIA PAWEŁEK kl. VIIe otrzymała wyróżnienie za bardzo dobry wynik wśród klas siódmych
– ANNA CHYBALSKA kl. VIIIa otrzymała wyróżnienie za bardzo dobry wynik wśród klas ósmych

Wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy wiedzy polonistycznej. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i determinację.

Wkrótce wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy uznania od organizatorów konkursu.