„Pomagamy, bo chcemy” czyli obchody Dnia Wolontariusza

150 150 Los Majkelos
W piątek 7 grudnia obchodziliśmy w szkole Dzień Wolontariusza. Był on podsumowaniem działań społeczności szkolnej na rzecz ludzi i zwierząt oraz świętem wszystkich wolontariuszy. Z tej okazji odwiedzili nas przedstawiciele organizacji, z którymi na co dzień współpracujemy: Sosnowieckiego Hospicjum im. Św. Tomasza ApostołaStowarzyszenia Nadzieja na DomStowarzyszenia Kocia Przystań.
Uczniowie klas 4 i 5 pod opieką p. Iwony Łanoszki przygotowali ciekawe, nowatorskie  przedstawienie z wykorzystaniem wierszy Jana Brzechwy. Wprowadzili do niego postać jednorożca, który symbolizował wszystkie skrzywdzone zwierzęta świata, schowane za kratami schroniska i niewidzialne dla człowieka.
Przedstawiciele organizacji pomagających ludziom i zwierzętom, wspólnie z uczniami, wymienili się doświadczeniami związanymi z pomaganiem oraz wolontariatem. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że z wolontariatu czerpią wielką radość i naukę. To ich sposób na życie.
 
Uczniowie – delegaci klas, przekazali pieniądze zebrane podczas kiermaszów oraz wielkiej akcji „Śnieżka dla hospicjum”, która okazała się ogromnym  sukcesem organizatorów i całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się w obchody Dnia Wolontariusza: rodzicom, wychowawcom, nauczycielom i uczniom. Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli obchodzić święto wszystkich wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy „pomagają, bo chcą”, nie oczekując nic w zamian.
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z wolontariuszami
Więcej zdjęć na Facebook’u <<< K L I K  >>>
Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos