Biesiada bożonarodzeniowa

1000 667 Los Majkelos

Dnia 21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyła się „Biesiada bożonarodzeniowa”. Był to mini-spektakl, który w przystępny i humorystyczny sposób przedstawił zgromadzonym widzom zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie z klasy VIA i VIIID od początku do końca współtworzyli to przedstawienie, aktywnie zaangażowali się we wspólne przedsięwzięcie. Przygotowali materiały do scenariusza, zrobili prezentację multimedialną i obsługiwali sprzęt. Wykonali również scenografię.

Kilkanaścioro z nich bawiło się w aktorów, poznając elementarne tajniki teatru. Wszyscy wyżej wymienieni ( ponad 20 osób ) współtwórcy „Biesiady bożonarodzeniowej” zasługują na szczególną pochwałę. Dzieci wykazały się dużą odpowiedzialnością i kreatywnością. Była to też dla nich (jak się okazało) piękna i ważna lekcja koleżeństwa! Finał przedstawienia zawierał przesłanie: „Bądźmy zgodni, mili dla siebie, nie kłóćmy się, kochajmy… nie tylko od święta.” Słowa końcowej „Szarej kolędy”, które wyszły spod pióra mistrza-poety Wojciecha Młynarskiego niech będą wymownym życzeniem dla wszystkich: „Miłowania cały rok”

aktorzy: uczniowie VIA i VIIID
operatorzy dźwięku: uczniowie VIIID
scenografia: uczniowie VIAVIIIDA.Krzywda
reżyseria i scenariusz: A.Krzywda
Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos