Vulcan – pierwsze logowanie dla ucznia

PIERWSZE LOGOWANIE DO SYSTEMU UONET + – KONTO UCZNIA

Loginem do dziennika Vulcan (systemu UONET+) dla ucznia będzie adres mailowy do logowania w aplikacji Teams, hasło natomiast ustalane jest podczas pierwszego logowania.
Hasło musi składać się z minimum ośmiu znaków min. duża i mała litera, liczba i znak specjalny np.: @ lub #. Hasło musi zostać zmienione co 33 dni zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Do hasła można powrócić co 180 dni czyli co 6 miesięcy. Dedykowaną przeglądarką dla UONET + jest Google Chrome.

KROK 1.
Zaloguj się na stronie www.office.com loginem do Temasów, tak aby mieć dostęp do poczty Outlook.

Otworzy się widok skrzynki pocztowej, gdzie po pierwszym logowaniu do dziennika przyjdzie potwierdzenie nadania własnego hasła. Nie zamykamy tego widoku.

KROK 2.
Aby zalogować się do systemu UONET + należy uruchomić drugą kartę w przeglądarce i wpisać adres https://uonetplus.vulcan.net.pl/sosnowiec/ lub skorzystać z zamieszczonego na stronie internetowej szkoły aktywnego baneru „ Dziennik lekcyjny”.

KROK 3.
Na wyświetlonej stronie należy kliknąć przycisk „ Zaloguj się”.
Każdy użytkownik który po raz pierwszy loguje się do systemu UONET + musi ustalić własne hasło dostępu.
Na stronie logowania należy wprowadzić adres e-mail (login ucznia do aplikacji Teams) i kliknąć odsyłacz „Przywracanie dostępu”.

KROK 4.
Na stronie przywracanie dostępu należy dokonać autoryzacji poprzez wpisanie liter z obrazka, następnie wpisać adres e-mail (login ucznia do Teams) i wysłać wiadomość.
Wyświetli się strona podsumowania operacji z informacją, że wygenerowana została wiadomość powitalna i wysłana na podany adres e-mail zawierającą dalsze instrukcje.

KROK 5.
Sprawdzamy naszą skrzynkę (Outlook na www.office.com), następnie należy odebrać wiadomość w poczcie elektronicznej i kliknąć na zawarty w niej aktywny link.
Na wyświetlonej stronie wprowadzić hasło następnie powtórzyć wprowadzone hasło i przepisać autoryzacyjny tekst z obrazka. Zostaje wyświetlona strona potwierdzająca zmianę hasła.

KROK 6.
Aby zalogować się do systemu należy użyć loginu i ustalonego hasła na stronie: https://uonetplus.vulcan.net.pl/sosnowiec/ lub w aplikacji mobilnej UONET+.