Mam 6 lat i chcę poznać świat

Państwa dziecko ma 6 lat, jest ambitne, już naprawdę samodzielne i ciekawe świata. Może warto dać mu szansę i wykorzystać jego potencjał?

Nasza szkoła jest dobrze przygotowana do przyjęcia 6-latków ponieważ:

 

  • Wszystkie sale są wyposażone w odpowiednie pomoce dydaktyczne zarówno do nauki jak i zabawy w ramach rządowego programu; „Radosna Szkoła”. Każda sala ma dostęp do Internetu oraz rzutnik multimedialny umożliwiający znaczne uatrakcyjnienie zajęć lekcyjnych.

 

  • Posiadamy doskonałą bazę sportową oraz bogatą ofertę zajęć dodatkowych.

 

  • Posiadamy nowoczesny plac zabaw oraz ogrodzone boisko z miękką murawą.

 

  • Wszystkie sale, także klas 4-6 są wyposażone w sprzęt komputerowy.

 

  • Mamy świetlicę szkolną, którą stale modernizujemy i staramy się, aby funkcjonowała jak najlepiej, dostosowując się do sugestii i potrzeb rodziców.

 

  • Zajęcia klas I-III odbywają się w wydzielonym miejscu, wszystkie klasy I-III uczą się na parterze, toalety szkolne zostały przystosowane do potrzeb uczniów 6-letnich.

 

  • Stołówka zapewnia smaczne obiady zgodne z obowiązującymi normami, uwzględniającymi zasady zdrowego odżywiania, a dzieci z klas I jedzą obiad podczas lekcji, pod opieką nauczycieli, dzięki czemu zawsze mogą liczyć na pomoc osób dorosłych.

 

  • Nasz sklepik szkolny dostosował się do obowiązujących norm, rezygnując z tradycyjnych przekąsek na rzecz tych zdrowych.

 

  • Korzystamy z dziennika elektronicznego, który umożliwia nie tylko swobodny wgląd do osiągnięć Państwa pociechy, ale także kontakt z każdym uczącym nauczycielem z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy tylko Internet.

 

  • Oferujemy fachową pomoc pedagogiczno-psychologiczną. W naszej szkole jest zarówno pedagog szkolny jak i psycholog.

 

  • Gabinet Higienistki szkolnej jest wyposażony we wszelkie środki pierwszej pomocy, a Pani Higienistka dba także o profilaktykę zdrowotną, prowadząc pogadanki zdrowotne, dbając o zdrowie dzieci oraz kontrolując prawidłowy rozwój naszych dzieci.

 

  • Szkoła jest stale modernizowana, dzięki czemu sale są nowoczesne i bogato wyposażone, a korytarze sprzyjają rekreacji podczas przerw.

 

  • W naszej szkole funkcjonują nowoczesne zabezpieczenia, m.in. monitoring- zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz oraz Karta Ucznia-identyfikator, na której znajduje się zdjęcie z podstawowymi danymi oraz indywidualny kod. Dzięki niemu udaje się nam zapewnić większe bezpieczeństwo, niż w innych szkołach.

 

  • Karta ucznia umożliwia korzystanie ze stołówki szkolnej bez konieczności stania w kolejce po tzw. „numerek” oraz z biblioteki, skracając do minimum czas wypożyczania książek i podręczników.
   Karta ucznia to także dostęp do kontrolowanej szatni. Dzięki takiemu rozwiązaniu do minimum zostały wyeliminowane sytuacje kradzieży.

 

  • Zapomnienie karty przez ucznia, nie uniemożliwia korzystania z wyżej wymienionych przywilejów dzięki współpracy nauczycieli z obsługą szkoły oraz dodatkowym zabezpieczeniom umożliwiającym identyfikację ucznia.

 

  • Basen znajdujący się w naszej szkole umożliwi naukę pływania, a wykwalifikowana kadra zapewni właściwą opiekę także podczas ubierania się.

 

  • Uczniowie niepełnosprawni są mile widziani w naszej szkole, co jest możliwe nie tylko dzięki wykwalifikowanej kadrze, ale także udogodnieniom takim jak winda.

 

  • Nasi nauczyciele posiadają najwyższe kwalifikacje oraz duże doświadczenie w pracy z dziećmi sześcioletnimi. W obecnych klasach III-ich znajdują się także dzieci 6-letnie, których wyniki w nauce dobitnie świadczą o tym, że dziecko 6-letnie z powodzeniem osiąga sukcesy w nauce.

 

  • Rozpoczynając naukę w roku szkolnym 2016/2017 Państwa dziecko będzie uczyło się w klasach mniej licznych, niż do tej pory.

Drogi Rodzicu,
Jeżeli Twoje dziecko uczęszczało do przedszkola, sam możesz podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki, bez opinii poradni pedagogiczno-psychologicznej.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Państwu w podjęciu właściwej decyzji, a dla naszych przyszłych uczniów i ich rodziców przygotowaliśmy „List do Pierwszoklasisty, który mamy nadzieję, rozwieje Państwa wątpliwości i sprawi, że dzieci z chęcią podejmą naukę w naszej szkole. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia: List do Pierwszoklasisty.