Biblioteka szkolna znajduje się na pierwszym piętrze budynku (sala 100).

W pomieszczeniu jest kącik czytelniczy z dywanem i pufami, uczniowie w wolnym czasie mogą zrelaksować się z książką lub w ciszy odrobić zadanie domowe.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór. Główny trzon stanowią lektury szkolne, literatura dziecięca i młodzieżowa oraz klasyka literatury. W zbiorach znajduje się wiele nowości wydawniczych. W czytelni uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, który obejmuje m. in. encyklopedie i słowniki z różnych dziedzin, leksykony oraz albumy.

W bibliotece działa Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej (SCIM).

Pomieszczenie wyposażone jest w trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

W bibliotece prowadzony jest „Aktyw biblioteczny”. Chętni uczniowie z klas IV-VIII pomagają w codziennych pracach bibliotekarzowi – udostępniają książki, przygotowują dekorację, konkursy i imprezy biblioteczne oraz angażują się w promowanie czytelnictwa .

Godziny otwarcia biblioteki:

PONIEDZIAŁEK 9:30 – 16:00

WTOREK 9:30 – 15:30

ŚRODA 9:30 – 15:30

CZWARTEK 9:30 – 15:30

PIĄTEK 9:30 – 15:00

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

19 maja w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika klas pierwszych.
Najmłodsi uczniowie otrzymali „Pierwsze abecadło”, a kółko teatralne zaprezentowało im pouczające przedstawienie pt. „Mole Książkowe”.

Pierwszoklasiści przypomnieli sobie, wraz z aktorami, zasady wypożyczenia książek i korzystania ze szkolnej biblioteki. Zostali zachęceni do oglądania wraz z rodzicami filmów z projektu edukacyjnego „Czytaj z nami”.

Na zakończenie wykonywano pamiątkowe zdjęcia z postaciami ze spektaklu. Wszystkim dopisywały dobre humory i uśmiech na buziach.
Dziękujemy za miłe spotkanie!