Godziny otwarcia biblioteki:

środa  8.00 – 13.00
czwartek  8.00 – 13.00
piątek  8.00 – 13.00

Biblioteka szkolna znajduje się na pierwszym piętrze budynku (sala 100).

W pomieszczeniu jest kącik czytelniczy z dywanem i pufami, uczniowie w wolnym czasie mogą zrelaksować się z książką lub w ciszy odrobić zadanie domowe.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór. Główny trzon stanowią lektury szkolne, literatura dziecięca i młodzieżowa oraz klasyka literatury. W zbiorach znajduje się wiele nowości wydawniczych. W czytelni uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, który obejmuje m. in. encyklopedie i słowniki
z różnych dziedzin, leksykony oraz albumy.

W bibliotece działa Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej (SCIM).

Pomieszczenie wyposażone jest w trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

W bibliotece prowadzony jest „Aktyw biblioteczny”. Chętni uczniowie z klas IV-VIII pomagają w codziennych pracach bibliotekarzowi – udostępniają książki, przygotowują dekorację, konkursy i imprezy biblioteczne oraz angażują się w promowanie czytelnictwa .