📚 Wrzesień: Miesiącem Nauki 🧠

W ramach wrześniowej akcji „Jak się uczyć, aby się nauczyć?” zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy, autorski sposób uczenia się ✍️. Przygotowaliśmy również wiele praktycznych porad dotyczących efektywnej nauki, które można znaleźć na naszej TUS-owej tablicy 📋.

Zorganizowaliśmy warsztaty 🎓, podczas których omawialiśmy różnorodne techniki skutecznego uczenia się. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak optymalnie przygotować przestrzeń do nauki 🏠, identyfikując czynniki rozpraszające oraz te, które sprzyjają koncentracji 🎯.

Uczniowie dowiedzieli się, jak działa pamięć 🧠 i na czym polega proces uczenia się 📖. Rozmawialiśmy także o tym, które godziny są najdogodniejsze do odrabiania prac domowych 🕒 oraz jak często należy powtarzać nowy materiał 🔄, aby zwiększyć efektywność nauki.

W ramach zajęć przeprowadziliśmy ćwiczenia „Brain gym” 🤸‍♂️, które wspierają koncentrację i pomagają zredukować poziom stresu 😌. Uczniowie poznali trzy techniki nauki: metodę Pomodoro ⏳, technikę Feynmana 🧑‍🏫 oraz metodę active recall 💡, które mogą znacząco ułatwić im codzienną naukę 📘.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa i wykorzystania zdobytej wiedzy! 💪 😊