Przygody w Raciborskim Grodzie Średniowiecznym

📅  1 października klasy: 5a i 5c pod opieką: p. M. Kapuścik, p. M. Bukowskiej, p. A. Andrejczuk oraz p. A. Woźniaka udały się do Raciborza, aby przeżyć przygody w Raciborskim Grodzie Średniowiecznym 🏰. To wyjątkowe miejsce, które ożywia historię 📜.
Oprócz solidnej dawki wiedzy na temat plemienia Golęszyców, uczniowie mieli okazję przymierzać średniowieczne uzbrojenie ⚔️, wziąć udział w musztrze wojowników 🛡️, grze terenowej 🗺️, walczyć na miecze 🗡️, strzelać z łuku 🏹, z mini katapult 🎯, przeciągać linę 🤼‍♂️ oraz walczyć na równoważni 🏋️.
Uczniowie brali także udział w warsztatach 🎨, podczas których wykonywali ziołowe woreczki 🌿. Na zakończenie spędzili czas przy ognisku 🔥 z kiełbaskami 🌭.

Wycieczka okazała się świetną okazją do zabawy 🎉, integracji 🤝 oraz zdobywania wiedzy historycznej 📚.

Zapraszamy do galerii zdjęć 📸!