Skilful Group Bena Furmana

940 788 Los Majkelos

W Warszawie dopiero o tym mówią, a w SP nr 45 już to robią – Skilful Group Bena Furmana 🎓🌟
Od maja klasa IB pracuje zgodnie z założeniami programu Skilful Group. Program ten jest oparty na innowacyjnych metodach rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci i młodzieży 🧠💬.
Ben Furman, znany fiński psychoterapeuta i autor licznych publikacji z zakresu psychologii pozytywnej, opracował Skilful Group jako sposób na wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu kluczowych kompetencji życiowych 🌱🇫🇮. Program koncentruje się na budowaniu umiejętności, takich jak:
Rozwiązywanie problemów 🔍 – Uczniowie uczą się identyfikować problemy oraz skutecznie szukać rozwiązań.
Zarządzanie emocjami 😌 – Program pomaga dzieciom rozpoznawać i zarządzać własnymi emocjami, co jest kluczowe dla ich zdrowia psychicznego.
Komunikacja i współpraca 🤝 – Uczniowie rozwijają umiejętności komunikacyjne oraz uczą się efektywnie współpracować w grupie.
Samoregulacja 🧘‍♀️ – Skilful Group uczy technik samoregulacji, które są niezbędne do radzenia sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami.
Zapraszamy do posłuchania fragmentu programu „Dzień Dobry TVN”, w którym Ben Furman opowiada o swojej metodzie 📺: https://dziendobry.tvn.pl/…/metoda-kids-skill-na-czym…
Podczas gdy w Warszawie o tym mówią, my w SP nr 45 w Sosnowcu już to robimy! 🌟👏
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z programem i śledzenia naszych dalszych działań 📚🚀.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos