Życzenia w 7 językach!

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na świecie. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca, ale w różnych krajach świętuje się go w różnym czasie i na różne sposoby.
Zgromadzenie Ogólne ONZ w swojej rezolucji uznało, że każde państwo może organizować obchody Dnia Dziecka w terminie, który uzna za właściwy.
Dzieci obchodzą swoje święto we wszystkich krajach na świecie. W niektórych państwach obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka powiązane są z innymi uroczystościami, więc przypadają w innym terminie niż w Polsce np.:

• W Ukrainie, Białorusi i Wietnamie Dzień Dziecka obchodzony jest tak jak w Polsce, 1 czerwca.

• We Francji i we Włoszech Dzień Dziecka obchodzony jest 6 stycznia.

• W Japonii Dzień Dziecka przypada 5 maja. Ale świętują wówczas tylko chłopcy. Ojcowie robią z synami flagi w kształcie karpia (symbol siły i odwagi) i wieszają je na drzwiach. Japońskie dziewczynki mają swój dzień 3 marca, kiedy to przygotowują wystawy lalek w tradycyjnych strojach i piją specjalny napój ryżowy.

• W Turcji Dzień Dziecka obchodzony jest 23 kwietnia – dzieci tańczą, śpiewają i puszczają latawce, ubrane w narodowe stroje.

• W Niemczech Dzień Dziecka obchodzi się aż dwukrotnie: 20 września i 1 czerwca.

• W Wielkiej Brytanii i USA Dzień Dziecka jest świętem ruchomym. Na Wyspach święto przypada w drugą niedzielę maja, natomiast w Stanach Zjednoczonych w drugą niedzielę czerwca.

• W Paragwaju Dzień Dziecka obchodzony jest 16 sierpnia i ma szczególny, podniosły charakter, a beztroska zabawa przeplata się z zadumą.

Wszystkim Uczniom naszej szkoły życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy. Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego! 🎉 W tym wyjątkowym filmiku, stworzonego przez uczniów dla uczniów w kilku językach:
🇵🇱 polskim (Wiktoria Masłoń i Michalina Derwińska z klasy 7e);
🇬🇧 angielskim (Olwia Hyla z klasy 8c);
🇧🇾 białoruskim (Alisa Safronau z klasy 3b);
🇫🇷 francuskim (Anna Wawrzyniak z klasy 7e);
🇩🇪 niemieckim (Weronika Dulewicz z klasy 8c);
🇺🇦 ukraińskim (Dmytro Zhavoronkov z klasy 8b);
🇻🇳 i wietnamskim (Bao An Nguyen Thi z klasy 3d).

Chcemy przekazać Wam najserdeczniejsze życzenia. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie dla Was pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych chwil! 😄

🎈 Życzenia od Waszych kolegów i koleżanek:
🎉 Życzymy Wam mnóstwa radości i uśmiechu na każdy dzień!
🎁 Niech każdy dzień przynosi Wam nowe przygody i niezapomniane chwile.
🌟 Spełniajcie swoje marzenia i wierzcie w siebie, bo możecie osiągnąć wszystko!
👫 Otaczajcie się przyjaciółmi, którzy będą Was wspierać i z którymi będziecie dzielić radości.
📚 Niech nauka będzie dla Was fascynującą podróżą pełną odkryć i nowych doświadczeń.
❤️ Cieszcie się czasem spędzonym z rodziną i bliskimi, bo to najcenniejsze chwile.
🌈 Bądźcie zawsze sobą i nie bójcie się być wyjątkowi!
🎨 Rozwijajcie swoje pasje i talenty, bo to one czynią Was wyjątkowymi.
🌼 Pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy i zasługuje na wszystko, co najlepsze.
☀️ Niech każdy Wasz dzień będzie pełen słońca, nawet jeśli za oknem pada deszcz.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! 🎈✨
W komentarzach napiszcie, jak Wy spędzacie Dzień Dziecka!

Miłego oglądania!

#DzieńDziecka #Życzenia #UczniowieDlaUczniów #SP45 #ŚwiętujemyRazem