Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego!

To była jubileuszowa, XX edycja Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach i Dyrektora Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie.

Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 w Dąbrowie Górniczej. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: turniej wiedzy o astronomii, konkurs literacki i konkurs plastyczny. Inspiracją dla młodych plastyków miała być planeta sztucznej inteligencji i robotów.

Należało przedstawić wizję wspólnej zabawy lub współpracy. Życie na innej planecie, gdzie człowiek i AI tworzą nowy, przyjazny dla siebie Świat. Nasze prace zostały zauważone i docenione przez jurorów. Marcel Piskor z klasy 3c otrzymał Wyróżnienie w kategorii klas 1-3, a w kategorii 4-6 Wyróżnienie otrzymała Maja Gorol z klasy 5a. Prace zostały wykonane podczas warsztatów plastycznych w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy!

Marta Lachor-Winiarska

Artysta plastyk