Warsztaty w Zamku Sieleckim w Sosnowcu

1030 731 Los Majkelos

17 kwietnia klasa 4D wraz z wychowawczynią p. A.Gierlotką i p. A.Klocem uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zabytków Sosnowca w Zamku Sieleckim.
Uczniowie za sprawą Pani Anny Urgacz – Szczęsnej, kuratorki, przenieśli się w najstarsze i najpiękniejsze zakątki miasta. Sosnowiec, który dla większości z czwartoklasistów był dotychczas tylko miejscem zamieszkania, wychowania się, dorastania, uczęszczania do szkoły, odkrył swoje historyczne tajemnice.
Dzięki tej prelekcji uczniowie mogli na nowo spojrzeć na nasze miasto, którego korzenie sięgają daleko wstecz. Klasa 4D zwiedziła także wystawę ze zdjęciami zabytków oraz wiele tajemniczych miejsc, które dowodzą, że zamek ma wiele, wiele lat.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos