Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

W kwietniu klasy 8 oraz klasa 4 a brały udział w ogólnopolskiej akcji społeczno- edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Organizatorem akcji było Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Uczniowie klas starszych oglądali filmy edukacyjne min. „Muranów- Dzielnica Północna”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”, „Nie było żadnej nadziei”, a klasa 4 a film „Będę pisać”.
Wykonywali także żółte żonkile – symbol pamięci o powstaniu oraz wypełniali karty pracy związane z tym wydarzeniem. W szkole znajdowały się także dwie gazetki przekazujące uczniom najważniejszą faktografię związaną z powstaniem 19 kwietnia 1943 roku .
„Powstanie było pierwszą akcją zbrojną o dużej skali podjętą przez polskich Żydów przeciwko Niemcom, jak również pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej przez Rzeszę Europie. Bezpośrednią jego przyczyną była decyzja o likwidacji getta warszawskiego podjęta przez nazistów w ramach realizowanego w Europie planu masowej zagłady europejskich Żydów”
„Łączy nas pamięć….”