Gra terenowa szkolnego Rzecznika Praw Ucznia IV-VIII

🔴Zapraszamy 2-osobowe drużyny przedstawicieli wszystkich klas IV – VIII na grę terenową: „Poszukiwanie Praw Ucznia”. Gra odbędzie się 12.04.2024 o godz. 8.00.
🟠Celem gry terenowej jest edukacja uczniów na temat ich praw poprzez interaktywną zabawę i eksplorację szkolnego terenu. Uczniowie będą szukać ukrytych w różnych miejscach w szkole wskazówek, zadawać pytania i wykonywać zadania związane z prawami ucznia. Gra ma na celu nie tylko edukację uczniów na temat ich praw, ale także promowanie współpracy, komunikacji i zdolności analitycznych.

🟡Elementy gry:
Wykonanie zadań: zadania i wskazówki, takie jak zagadki, pytania
testowe, zadania logiczne rozmieszczone będą w różnych częściach szkoły. Każde zadanie dotyczyć będzie konkretnego prawa ucznia lub procedury w przypadku jego naruszenia.
🟢Ukrywanie wskazówek: wskazówki lub zadania ukryte będą w różnych miejscach w szkole, takich jak korytarze, aula, sala lekcyjna,
biblioteka, stołówka itp. Wskazówki będą umieszczone w formie kartek, plakatów lub kodów QR.
🟢Podział na drużyny: uczniowie zostaną podzieleni na 2-osobowe drużyny klasowe, które będą współzawodniczyć ze sobą w poszukiwaniu wskazówek i rozwiązywaniu zadań.
🟡Przeprowadzenie gry: gra zostanie przeprowadzona w wyznaczonym czasie, podczas którego drużyny będą poruszać się po szkolnym terenie, szukając wskazówek i wykonując zadania. Każda poprawnie wykonana czynność będzie prowadziła do zdobycia punktów.
🟢Zgłoszenia drużyn do 11.04.2024 u p. Magdaleny Wiśniewskiej w sali nr 32.
🟣Oczekiwane rezultaty:
Zwiększenie świadomości uczniów na temat ich praw poprzez interaktywną zabawę. Popularyzacja tematu praw ucznia wśród społeczności szkolnej. Promowanie współpracy, komunikacji i zdolności analitycznych uczniów. Integracja społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę i naukę.