Spotkanie z twórcą – Jackiem Cyganem

1030 687 Los Majkelos

⬜️21 marca to dzień szczególny, bo od 1999 roku co roku obchodzony jest wtedy Światowy Dzień Poezji, ustanowiony przez UNESCO. Tym razem to data podwójnie wyjątkowa.

🟦Jacek Cygan, poeta, dramaturg, prozaik, autor tekstów piosenek, scenarzysta, twórca musicali uhonorowany został bowiem w czwartek tytułem Doktora Honoris Causa Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

⬜️Natomiast w piątek, 22 marca, p. Jacek Cygan gościł w SP45 w Sosnowcu. Autor tekstów piosenek, to znakomity poeta, prozaik, scenarzysta, autor musicalowy i organizator festiwali muzycznych.

🟦 Spotkanie z p. Jackiem Cyganem poprowadzili: p. Justyna Głuszek i Kacper Paśko (uczeń IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu).

⬜️ Podczas spotkania z wystąpiła Aniela Nowińska z klasy 5d, która wykonała piosenkę „Łatwopalni” z repertuaru Maryli Rodowicz, z tekstem naszego gościa. Wzruszające wykonanie zachwyciło zgromadzoną publiczność.

🟦 Do piosenki Edyty Górniak „To nie ja!” uczestniczki koła tanecznego przygotowały, pod bacznym okiem p. Jolanty Stanek, układ taneczny; upamiętniając 30 rocznicę powstania utworu, który zdobył tak ogromną popularność od występu na Eurowizji.

⬜️ p. Jacek Cygan odpowiadał na pytania publiczności, zaangażował ją do recytowania wierszy oraz tworzenia wspólnych wspomnień.

🟦Dziękujemy za wspaniały czas, moc anegdot oraz niesamowite chwile, spędzone w naszej szkole. Jesteśmy dumni, że osobiście poznaliśmy p. Jacka Cygana, wspaniałego twórcę tekstów oraz Sosnowiczanina o ogromnym sercu.

⬜️ Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania, które wykonała dla nas p. Magdalena Wiśniewska.

📺Krótki odcinek „Korczusia” ze spotkania z p. Jackiem Cyganem w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia szkolnej sondy dotyczącej twórczości naszego gościa.

📸 W tym odcinku zobaczmy, co o naszym gościu wiedzą przedstawiciele społeczności szkolnej, uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja.

🇺🇸 Przejdziemy też test ostateczny!! Czy Jacek Cygan znany jest w USA?! Zapytaliśmy o to naszego native speakera Williama.

🩵 Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sondy naszym reportom: Helenie Juszyk i Piotrowi Kirykowi oraz:

🟡z klasy 7e: Michalinie Derwińskiej, Wiktorii Jasińskiej, Wiktorii Masłoń, Nadii Łosiewicz, Zuzannie Gil, Kacprowi Radeckiemu i Miłoszowi Kolano;

🟢z klasy 5d: Anieli Nowińskiej i Weronice Cesze;

🔵z klasy 7a: Nadii Mertce i Maksowi Warzeń;

🟡z klasy 6d: Ninie Nowińskiej i Ninie Kobusińskiej i Anastazji Gawron;

🟢z klasy 7b: Lenie Wachowiak i Michałowi Czapli;

🔵z klasy 7c: Milenie Kwiecień;

🟡z klasy 6c: Mai Buckiej

oraz naszemu native speakerowi Williamowi.

Zapraszamy do obejrzenia tego odcinka!

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos